Almanya Vize Harçları Ne Kadar?

 • İlan / İçerik Numarası : # 1416 3 kez görüntülendi.
 • İlanı verenle iletişime geç
  • Türkiye

Almanya Vize Harçları Ne Kadar?

Aşağıda belirtilen vize harçları dışında Vize Bölümleri tarafından yerine getirilen tüm resmi işlemlerin ücretsiz olduğu önemle duyurulur. Bütün Schengen ülkeleri için vize harcı 60 Avro`dur ve sadece peşin ve Avro olarak ödenebilmektedir. AB ve AET vatandaşlarının aile bireyleri vize harcından muaftır. Ayrıca reşit olmayanlar için aşağıdaki indirimler uygulanmaktadır: iDATA firmasına ödenecek hizmet bedeli 20 Avro`dur ve başvuru sırasında vize harcına ilaveten ödenmesi gerekir. 12 yaş altı çocuklarda yarı ücret alınır. Bu hizmet bedeli TL veya AVRO olarak ve kredi kartıyla da ödenebilir. Açıklanan haller dışında Schengen veya ikamet mevzuatına göre başka indirim veya muafiyetin uygulanıp uygulanmayacağı ancak başvuru sırasında nihaî olarak belirlenebilir. Schengen kurallarına göre veya ikamet yönetmeliğine göre belirtilenlerin dışında başka durumlarda da indirim uygulanıp uygulanamayacağı ancak başvuru sırasında değerlendirilebilir.
Pasaportun Teslimi / Geri Gönderimi
iDATA üzerinden yapılan başvurularda pasaportlar da iDATA tarafından teslim edilir. Bu bağlamda pasaportun adrese gönderilmesi için iDATA`da ücrete tabî bir kargo hizmetinden yararlanılabilir. Bu hizmet bedeli de başvuru sırasında ödenmelidir. Ankara`daki Büyükelçilik`te veya İstanbul`daki Başkonsolosluk`ta vize başvurusunda bulunanlar pasaportlarını ikamet adreslerine geri gönderimini sağlayabilirler. Bunun için başvurudan önce Vize Bölümü`nün bahçesinde bulunan UPS firmasından bir kargo zarfı almanız gerekir. Bu hizmetin bedeli 30-35 TL arasındadır.

Yayın tarihi: Haziran 5, 2020 Yayınlayan / Yazan : Almanca İngilizce Rusça Dil Kursu

Bu içeriği puanla
Puan & oylama sonuçları 0 kişi puan verdi
Share by email Share on Facebook Share on Twitter Share on Google+ Share on LinkedIn Pin on Pinterest

Yararlı bilgi / dikkat edilecek hususlar

 • Dolandırıcılık olayları ile maruz kalmamak için kimseye önceden kaparo ödemesi yapmayınız.
 • Mağdur olmamak için hizmet alacağınız kişi firma şirket vs hakkında iyice araştırma yapınız.
 • Hizmet alacağınız firmaya rezervasyon ve ödeme yapmadan önce iyice araştırınız, yorumları okuyunuz
 • Bu site sadece yer sağlayıcı hizmeti sunar, alıcı satıcı müşteri firma arasında aracılık yapmaz ve kimseye taraf değildir.

  Talep / İstek / Yorum / Tavsiye / Öneri / Şikayet

  İlgili / Benzer İlanlar / Fırsatlar, Kampanyalar

  • Torbalı Tercüme İş İlanları Tercüman Arayan Firmalar Tel

   Torbalı Tercüme İş İlanları Tercüman Arayan Firmalar Tel

   Yabancı Oturma İzni Torbalı(İzmir) İlan / kayıt numarası : # 171 159kez görüntülendi. Şubat 26, 2018 İlanı verenle iletişime geç

   Torbalı tercüme iş ilanları tercüman çevirmen arayan firmalar çeviri büroları ofisleri hastaneler şirketler yerler online freelance evden mütercim tercümanlık aranıyor ilanları www.antalya-ceviri.com'da. Torbalı ve çevresi en son güncel yeni acil ter...